Přihlásit se

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat si mě
košík je prázdný
Eshop

Před zápasem zvolíš svojí jedenáctku,jako každý správný trenér, a určíš si kapitána. V týmu máš k dispozici 16 hráčů a stejně jako v reálném fotbale, i ve hře TO JE FOTBAL rozlišujeme brankáře, obránce, záložníky a útočníky. Speciální funkci má i zvolený kapitán, takže taktizování začíná už před samotným zápasem.

Trenéři mají k dispozici 5 druhů hracích karet, které v průběhu zápasu využívají k vylepšení vlastností hráčů. Například na delší přihrávku, přenesení hry, delší střelu, přesun většího počtu hráčů, či na kvalitní brankářský zákrok. S kartičkami však musíš hospodařit rozumně, protože jejich počet je omezený, takže jako trenér musíš mít "nos" na to, kdy je použít.

Další možností trenéra, jak ovlivnit průběh zápasu, je střídání. Vystřídáním útočníka za obránce posílíš obranu, když se snažíš udržet těsný náskok.Nebo naopak, ve snaze vyrovnat stav zápasu, můžešposlat do boje místo obránce dalšího útočníka. Změnou rozložení svojí formace skutečně ovlivníš schopnosti mužstva, v žádném případě se nejedná o symbolický akt.Tak jako ve skutečném fotbalovém zápase, tak i ve hře TO JE FOTBAL potřebuješ dávku sportovního štěstí – dobrý hod kostkou. Jako trenér však určuješ taktiku a máš v ruce skutečné nástroje jak vývoj zápasu ovlivnit.

 
Ukázku zápasu s popisem jednotlivých tahů najdeš zde
FaLang translation system by Faboba